AKTUALNOŚCI

11.12.2016 XI Turniej Mikołajkowy za nami!
Wielkim sukcesem zakończył się XI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który rozgrywany był w weekend w Kępnie. Dwie nasze drużyny stanęły na podium. Polonia zdobyła złote i brązowe medale. To był cudowny festiwal szczypiorniaka!

Przez trzy dni rywalizowano w trzech halach sportowych w Kępnie. Do Kępna przyjechało 30 drużyn, ale zgłoszeń było tyle, że trzeba byłoby chyba mecze rywalizować przez cały tydzień, aby wyłoń najlepsze ekipy. - Pierwsze zgłoszenia do naszego turnieju mieliśmy już w sierpniu, bo cieszy się on doskonałą renomą w Polsce. My mamy już rezerwacje na kolejny turniej Mikołajkowy, który odbędzie się za rok - zdradził w rozmowie z Radiem SUD Krzysztof Michalak, wiceprezes Polonii ds. Piłki Ręcznej, która była organizatorem zawodów.

Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Sporych emocji dostarczyło spotkanie finałowe w roczniku 2000. O końcowy sukces zagrały gospodynie z KPR MOS Jelenia Góra. Mimo, że do boju nasze „złotka” zagrzewał gorący doping kibiców, to faworytem meczu były jednak przyjezdne. W potyczkach tych zespołów, jeszcze nigdy kępnianki nie zaznały smaku zwycięstwa. Tym razem było inaczej. Od początku nasze dziewczęta grały z wielką determinacją i wypracowały sobie dwubramkową przewagę, która tylko na moment zmalała do jednej. To był dzień, w którym zawodniczki trenera Grzegorza Markiewicza, pokonały kolejną barierę. Ograły swojego odwiecznego rywala i mogą stawiać sobie kolejne, większe wyzwania. - Cieszę się, że mogliśmy grać takimi dobrymi drużynami. Dużo spotkań było na wysokim poziomie, a o to chodzi w szkoleniu młodzieży. O wyniku w takich wyrównanych pojedynkach decydują niuanse - powiedział Radiu SUD trener Markiewicz. Trzecie miejsce zajął w AZS Energa Koszalin, który w decydującym starciu pokonał Vistal Gdynię 20:14. Warto wspomnieć, że w drużynie z Trójmiasta występuje wychowanka Polonii - Maja Nowakowska. Kolejne miejsca w roczniku 2000 zajęły: Zgoda Ruda Śląska, Handball 28 Wrocław, KS CKS Szczecin, Żapin Żywiec, Agrykola Warszawa, Zagłębia Lubin i MOSM Tychy. MVP w roczniku 2000 została kępnianka Paulina Kucharska, najlepszą bramkarką wybrano Natalię Filończuk z KPR Jelenia Góra, a najskuteczniejszą zawodniczką - Vanessę Gajewską z Polonii Kępno (31 bramek w turnieju).

Drużyna Polonii rocznika 2003, prowadzona przez Teresę i Krzysztofa Markiewiczów wywalczyła brązowe medale. W decydującym starciu kępnianki ograły Agrykolę Warszawa 13:7. - Cieszymy się z medali, bo dziewczyny zasłużyły na podium. Grałyśmy trochę pechowo na początku turnieju, ale końcówka była już super! - mówiła bardzo zadowolona Teresa Markiewicz. W tej kategorii najlepszy okazał się Ruch Chorzów, który w finale ograł Gimnazjum nr 6 Płock 16:6. Piąte miejsce zajęła Sośnica Gliwice, a kolejne KPR Jelenia Góra, AZS Energa Koszalin i Zagłębie Lubin. Tytuł MVP otrzymała Martyna Orzechowska z Polonii. Najlepszą bramkarką wybrano Oliwę Soligę z Chorzowa, a Oliwia Masłowska z Płocka została najskuteczniejszą zawodniczką.

Najmłodszy zespół Polonii, rocznika 2004, prowadzony przez trenera Marcina Tyca, wywalczył piąte miejsce. W decydującym starciu nasze dziewczęta pokonały SPR Sośnicę I Gliwice 5:2. - To jest bardzo dobre miejsce, chociaż zagraliśmy wiele spotkań „na styku”. Mogliśmy je wygrać, a niestety brakowało nam trochę doświadczenia. Jestem zadowolony z gry mojej drużyny. Ten turniej wiele dał nam dobrego. Jestem przekonany, że zrobiliśmy duży krok do przodu. Pamiętam, że jeszcze rok temu z niektórymi zespołami przegrywaliśmy sześcioma bramkami. Teraz przegrywaliśmy jedną, albo wygrywaliśmy, więc widać postęp, jakie dziewczyny zrobiły - przyznał w rozmowie z Radiem SUD Marcin Tyc. W tej kategorii turniej wygrała Zgoda Ruda Śląska, która w finale pokonała Sośnicę II Gliwice 11:8. Trzecie miejsce zajął AZS Energa Koszalin a czwarte Skałka Śląsk Świętochłowice. Kolejne lokaty zajęły: KPR Jelenia Góra, Zagłębie Lubin, Ruch I Chorzów i Jedynka Dzierżoniów. MVP w roczniku 2004 została Oliwia Piernikarczyk (Sośnica), najlepszą bramkarką wybrana została Nikola Ceranowska z Koszalina, a najskuteczniejszą zawodniczką Martyna Hayda ze Zgody. 
Wszystkie wróć do listy