AKTUALNOŚCI

23.08.2017 To był wielki mecz!
Mistrzowie Polski, piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali Zagłębie Lubin 36:30 (20:14) w towarzyskim meczu charytatywnym, rozegranym w Kępnie.

Organizatorem spotkania, które oglądał komplet publiczności była Polonia Kępno. Dla kieleckiego zespołu był to pierwszy sparing w rozpoczętym 1 sierpnia okresie przygotowawczym do sezonu. W ekipie trenera Talanta Dujszebajewa nie zagrali jego syn Alex, który ma drobne problemy z łokciem oraz Karol Bielecki, któremu doskwiera uraz stopy.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na leczenie Przemysława Słupianka. Licytowano pamiątkowe koszulki, ufundowane przez ZPRP, VIVE Kielce i Zagłębie Lubin.

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra Sławomira Szmala, który do 15 minuty miał skuteczność zbliżoną do 50 procent, a potem niewiele niższą. Po wyrównanym pierwszym kwadransie, kielczanie zaczęli zmuszać lubinian do błędów i odskoczyli na kilka bramek. W 7. minucie swoją pierwszą bramkę dla „żółto-biało-niebieskich” rzucił Janc, a w 18. - Mamić. Kilka bardzo widowiskowych bramek zdobył Manuel Strlek.

W drugiej części nieco słabiej zagrał środek kieleckiej defensywy i kołowy Zagłębia, Michał Stankiewicz, miał sporo okazji do bezkarnych rzutów. Zdobył 9 bramek, ale znów po 15 minutach zespół z Lubina zaczął się gubić. Kielczanie kilka razy skontrowali i powiększyli prowadzenie. Ostatecznie Vice Tauron wygrało 36:30, mimo drobnej kontuzji, jakiej w drugiej części spotkania nabawił się Krzysztof Lijewski. - Były momenty ostrej i dynamicznej gry, ale też fragmenty przestoju i luzu. Ale nie można się dziwić, bo jesteśmy w okresie przygotowawczym. To nie był mecz o punkty, tylko sparing o punkty w szczytnym celu i fajnie, że zagraliśmy tutaj dla kibiców - mówił rozgrywający Vive Tauron.

Inny zawodnik z tej pozycji i także wychowanek Ostrovii Bartłomiej Jaszka nie pojawił się na parkiecie. Kierował swoim zespołem z boku boiska. Wynik niekorzystny, ale gra Zagłębia momentami wyglądała znakomicie.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Michała Stankiewicza oraz Julena Aginagalde. Nowy sezon w PGNiG Superlidze rozpoczyna się 2 września.

Vive Kielce – Zagłębie Lubin 36:30 (20:14)
Vive: Szmal (1-30 min, 9 obron), Ivić (31-60, 8 obron)- Strlek 8, Jachlewski 1 - Jurkiewicz, Mamić 1 - Zorman, Bombac 1 (1) - Jurecki 3, Lijewski 4- Djukić 5 (1), Janc 5 (1) - Aginagalde 3, Kus 3, Bis 2.

Zagłębie: Małecki (1-30 min, 6 obron), Skrzyniarz (31-60 min, 5 obron) – Stankiewicz 9, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba, Mrozowicz 1, Pawłaczyk 3, Szymyślik 1, Czuwara 4 (2), Mollino 2, Gębala 1, Moryto 5.  
Wszystkie wróć do listy