AKTUALNOŚCI

25.06.2018 Polonia wicemistrzem Polski
Znakomicie zaprezentowały się szczypiornistki Polonii Kępno podczas ogólnopolskich rozgrywek „Kocham ręczną na Orliku”. Nasze dziewczęta wywalczyły Wicemistrzostwo Polski!

„Kocham Ręczną na Orliku”, to największy projekt w piłce ręcznej dla dzieci. Zaplanowano go zgodnie z zasadą, że droga do wielkiego sportu wiedzie przez zabawę. W każdym województwie wytypowano po dziesięć orlików, co daje w sumie 160 boisk, na których około 16 tysięcy chłopców i dziewczynek rozegrało w sumie 337 turniejów. Nasze dziewczęta przeszły jak burza wszystkie eliminacje i finały wojewódzki. Tym samym przypadł im zaszczyt reprezentowania Wielkopolski w Kalisz Arena. Tam w trakcie trzydniowej imprezy, organizowanej przez Fundację Orły Sportu, spotkały się 32 najlepsze zespoły w kraju: 16 mistrzów województw wśród chłopców oraz dziewczynek z klas 3 i 4 szkół podstawowych. Nasze zawodniczki wywalczyły wicemistrzostwo Polski. Kępnianki przegrały tylko dwa mecze w całym turnieju. Ten finałowy z Junakiem Włocławek 10:15 (5:5).

- Dla nas to jest sukces, bo trenujemy dopiero od roku - mówi trener Maciej Nowicki. - Pojechaliśmy do Kalisza po naukę, a udało się zdobyć wicemistrzostwo Polski w najmłodszej kategorii wiekowej. To jest jeszcze mini piłka ręczna, gra się na mniejszym boisku i na mniejsze bramki. Udało nam się pokonać wszystkich mistrzów województw - dodał trener Nowicki.

Wśród chłopców najlepszą drużyną okazał się PSP 3 Olimp Grodków. - Chciałem pogratulować wszystkim dziewczyną z tej drużyny. Niestety organizator przewidział, że zespoły mogą liczyć tylko osiem zawodniczek. Trenuje z nami ponad 20 dziewcząt i bardzo trudno było mi wyselekcjonować drużynę na ten turniej. Dziękuję także Gminie Baranów, która zorganizowała nam Finał Wojewódzki - przyznał trener Nowicki.

Najlepsze ekipy, w tym Polonia, wyjadą na obozy sportowe do Pucka, bo to było główną nagrodą. Warto wspomnieć, że pojedynki w kaliskiej Arenie obserwowali: Marcin Wichary, Michał Daszek i Arkadiusz Moryto, którzy byli gośćmi specjalnym całych zmagań. 
Wszystkie wróć do listy