AKTUALNOŚCI

25.04.2017 Polonia awansował do półfinałów MP!
Juniorki młodsze Polonii Kępno (rocznik 2000) wywalczyły awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w Polsce! Gospodarzem turnieju 1/8 finału MP, który od soboty do poniedziałku w Jeleniej Górze, był miejscowy KPR MOS.

Kępnianki rozpoczęły turniej od porażki z UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 28:34. To mocno skomplikowało sytuację naszemu zespołowi, bowiem faworytki z MTS Kwidzyn nie zawodziły. W drugim starciu nasz zespół ograł KPR MOS Jelenia Góra 28:15. Swój drugi pojedynek wygrała Vambresia i wiadomo było, że aby wywalczyć awans trzeba pokonać jedną z najlepszych drużyn w Polsce - MTS Kwidzyn i to siedmioma bramkami.

Zawodniczki z Kępna zagrały znakomicie z wielką determinacją i wygrały różnicą dziewięciu bramek 30:21. - Jestem przeszczęśliwy. Zagraliśmy kapitalne zawody. Chyba nikt nie wierzył w nasz sukces w starciu z Kwidzynem. Mieliśmy dobrze dobraną taktykę i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie - powiedział Radiu SUD trener Grzegorz Markiewicz, któremu na tym etapie rozgrywek o Mistrzostwo Polski pomaga Krzysztof Markiewicz.

Polonia zagra teraz w turnieju, którego gospodarzem będzie MKS Karczew. - Nie chce zdradzać naszych planów, chociaż my wiemy, o co gramy. Dyspozycja dnia zdecyduje o wszystkim, ale ja wierzę w mój zespół, bo weszliśmy na najwyższy poziom mistrzowski i z tego jestem najbardziej zadowolony - dodaje Grzegorz Markiewicz. Oprócz Karczewa, przeciwnikiem będzie teraz także UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki i KPR ROKiS Radzymin. Zawody odbędą się w dniach 5-7 maja. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Wyniki:
UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno 34:28 (15:16) KKS Polonia Kępno
KPR MOS Jelenia Góra 15:25 (8:12) MTS Kwidzyn
MTS Kwidzyn 27:21 (16:11) UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
KPR MOS Jelenia Góra 25:33 (7:17) KKS Polonia Kępno
KKS Polonia Kępno 30:21 (16:9) MTS Kwidzyn
KPR MOS Jelenia Góra 15:28 (6:11) UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
Wszystkie wróć do listy