AKTUALNOŚCI

02.06.2018 Kocham Ręczną na Orliku
W piątek odbył się w Baranowie wojewódzki turniej finałowy: „Kocham Ręczną na Orliku”, to największy projekt w piłce ręcznej dla dzieci z klas 1-4.

Turniej trwa od kwietnia do października. Zaplanowano go zgodnie z zasadą, że droga do wielkiego sportu wiedzie przez zabawę. W każdym województwie wytypowano po dziesięć orlików, co daje w sumie 160 boisk, na których około 16 tysięcy chłopców i dziewczynek rozegrało w sumie 337 turniejów. Podczas zawodów w Baranowie zobaczyliśmy drużynę Polonii Kępno prowadzoną przez trenera Macieja Nowickiego.

- Podstawowe elementy z gry na parkiecie występują także na orliku. Największą różnicą jest mniejsze boisko, a wszystko po to, żeby dzieci jak najwięcej grały, rzucały, a mniej biegały - powiedział trener Polonii. Jak na prawdziwą rywalizację przystało, najlepsze zespoły zakwalifikowały się do wielkiego finału, w Kaliszu. Wcześniej jednak trzeba było przebrnąć przez eliminacje i finały wojewódzkie. Fantastycznie w zawodach zagrała Polonia, która nie dość, że ograła wszystkie zespoły, to nawet nie straciła w tych rozgrywkach ani jednej bramki.

Wśród chłopców finały wojewódzkie wygrała reprezentacja SP 9 Ostrów Wlkp. Maja Piątek z Kępna została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju. Nagrodami dla najlepszych drużyn w akcji Kocham Ręczną na Orliku są dwa obozy sportowe poprowadzone przez gwiazdy naszego szczypiorniaka. 
Wszystkie wróć do listy