AKTUALNOŚCI

21.09.2016 Kępnianki wygrały „Lion Cup 2016".
Polonia Kępno wygrała XI Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej „Lion Cup 2016". Zawody w miniony weekend rozegrano w Legnicy.

Młodzi sportowcy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Ogólnie w trakcie festiwalu wystąpiło 46 drużyn. W roczniku 2000 Polonia okazała się najlepsza. W tej kategorii wystartowały tylko cztery zespoły, więc organizatorzy zdecydowali się na rozegranie systemu każdy z każdym mecz i rewanż. Kępnianki z 6 pojedynków, wygrały aż 5. Wyższość zespołu trenera Grzegorza Markiewicza musiały uznać UKS Handball 28 Wrocław, CKS SMS Szczecin i UKS „Dziewiątka” Legnica. - To był turniej na bardzo wyrównanym poziomie. Każdy mógł wygrać z każdym, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z tego, co zaprezentowały moje dziewczyny. Grały bardzo zespołowo i każda zawodniczka zdobyła w tym turnieju bramki. Byliśmy wcześniej na obozie sportowym i widać niesamowite postępy, jakie dziewczęta zrobiły - powiedział Radiu SUD trener Markiewicz.
MVP całego turnieju w roczniku 2000 została nasza skrzydłowy Vanessa Gajewska, a najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Weronikę Kukotko.

W turnieju zagrała także Polonia rocznika 2003. Dziewczęta z Kępna wystąpiły w starszej kategorii (2002). Zawodniczki trener Teresy Markiewicz spisały się znakomicie. Zajęły 4 miejsce przegrywając starcie decydujące o brązowym medalu zaledwie jedną bramką.

W sobotę, 8 października (13:00, hala KOSiR) rozpoczyna się sezon Ligi Wielkopolskiej Juniorek Młodszych. Polonia zagra z Panterami Dopiewo. - Mamy w lidze osiem zespołów. Chcemy w tym roku powalczyć o zwycięstwo w całych rozgrywkach i awans do ćwierćfinałów MP - dodał Grzegorz Markiewicz. 
Wszystkie wróć do listy