AKTUALNOŚCI

14.11.2018 Gala 100-lecia piłki ręcznej, Kępno docenione
W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. W piątkowej uroczystości udział wzięło wiele znakomitych osobistości ze świata piłki ręcznej, sportu, biznesu i polityki. Nie mogło zabraknąć wybitnych, byłych i obecnych, reprezentantów Polski, trenerów oraz sędziów. Ze sceny wyróżniono także miasto Kępno, uznając je za jedno z bardziej zasłużonych małych ośrodków dla rozwoju i promowania młodzieżowego szczypiorniaka. Szefowie polskiej piłki ręcznej podziękowali i wyróżnili Macieja Grygiera, który przez lata tworzył dla tej dyscypliny tak dobry klimat w naszym mieście.

W miniony piątek, w warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. W uroczystości udział wzięło wiele znakomitych osobistości ze świata piłki ręcznej, sportu, biznesu i polityki. Nie mogło zabraknąć wybitnych, byłych i obecnych, reprezentantów Polski, trenerów oraz sędziów. Rolę gospodarza imprezy pełnił prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, który powitał zebranych gości w towarzystwie dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Waldemara Dąbrowskiego. W swym wystąpieniu Andrzej Kraśnicki nawiązał do bogatej i pełnej sukcesów historii występów polskich szczypiornistek i szczypiornistów na międzynarodowych arenach, mówił też o wyzwaniach czekających rodzinę piłki ręcznej w niedalekiej przyszłości. – Dziękuję wszystkim, którzy są zaangażowani w budowę polskiej piłki ręcznej – podkreślał prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Te podziękowania były skierowane również w kierunku Kępna, bowiem nasze miasto zostało wyróżnione ze sceny Teatru Wielkiego. Kępno zostało bowiem uznane, z jedno z bardziej zasłużonych dla rozwoju i promowania młodzieżowego szczypiorniaka. Gospodarze gali podziękowali naszemu miastu i obecnemu podczas gali Maciejowi Grygierowi, który przez kilkadziesiąt lat tworzył dla piłki ręcznej tak dobry klimat w Kępnie. Dokonania i zasługi Macieja Grygiera zostały docenione, a następnie uhonorowane miejscem w oficjalnej publikacji Władysława Zieleśkiewicza, wydanej z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Propagator tej dyscypliny w naszym mieście otrzymał również pamiątkowy medal z okazji jubileuszu oraz odznakę Związku Piłki Ręcznej w Polsce. – Nie ma co ukrywać, że była to bardzo podniosła i zarazem wzruszająca chwila. Już samo znalezienie się w tym gronie było ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że nasze miasto poprzez moją osobę zostało uhonorowane za te wszystkie lata ciężkiej pracy na rzecz piłki ręcznej – powiedział Maciej Grygier. Przypomnijmy, że kępiński ambasador piłki ręcznej urodził się 30 marca 1951 roku. W latach 1968-176 był on zawodnikiem Polonii Kępno, następnie od 1976 roku organizatorem ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej w Kępnie, a od 2006 turnieju mikołajkowego. W swojej wieloletniej działalności Maciej Grygier był też organizatorem Europejskiego Dnia Piłki Ręcznej w naszym mieście (1994 rok) oraz współinicjatorem budowy hali widowiskowo-sportowej w Kępnie, która w kolejnych latach głównie z jego inicjatywy otrzymania imię Gwiazd Piłki Ręcznej. Podczas gali przypomniano też o organizowanych przez Macieja Grygiera od 2007 roku spotkań najlepszych polskich zawodniczek i zawodników, wielokrotnych reprezentantów Polski, olimpijczyków, których certyfikaty umieszczane były w Galerii Gwiazd. W 2007 roku Maciej Grygier inspirował też utworzenie drużyny seniorek, która w kolejnych latach z dużymi sukcesami występowała na parkietach pierwszej ligi. W swojej dotychczasowej działalności na rzecz sportu Maciej Grygier był odznaczany między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego czy Diamentową Odznaką ZPRP.
Wszystkie wróć do listy