AKTUALNOŚCI

22.06.2017 Bramkarki Superligi na treningu Polonii
Niecodzienny przebieg miał trening piłkarek ręcznych Polonii Kępno rocznika 2007. Na zajęcia najmłodszej grupy w klubie przybyły dwie zawodniczki z ekstraklasy - Marta Wawrzynkowska i Klaudia Powaga.

Dwie bramkarki z klubów PGNIG Superligi, to Marta Wawrzynkowska, która występuje Pogoni Baltica Szczecin oraz Klaudia Powaga, która w minionym sezonie ze swoim RAM Start Elbląg świętowała zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Polski. - Piłka ręczna od zawsze była moją pasją, także zabawa, podczas której dużo się uczyłam. Piłka ręczna uczy życia, dyscypliny. To nie jest sport indywidualny. Tutaj jest odpowiedzialność za cały zespół, nie można robić sobie, czego się chce. Trzeba współpracować - mówiła Wawrzynkowska. Druga z naszych bramkarek uważa, że młode zawodniczki powinny cieszyć się każdymi zajęciami treningowymi. - Wiadomo, że w tym wieku to jest na razie przede wszystkim zabawa, ale powinny już sobie założyć jakiś cel i spełniać marzenia - przyznała Powaga.

Trener Maciej Nowicki ma powody do zadowolenia. W zajęciach uczestniczy liczna grupa młodych zawodniczek. - Grupa została utworzona 3 miesiące temu i praktycznie na każdym treningu mam nadkomplet dziewcząt. To jest zespół oparty w większości o III klasę szkoły podstawowej. Niektóre zawodniczki są młodsze, bo są także siedmiolatki. Mam nadzieję, że przyniesie to swój efekt w przyszłości, bo tę przygodę z piłką ręczną dziewczyny rozpoczynają wcześnie, ale trzeba przyznać, że na zachodzie Europy dzieci rozpoczynają treningi w jeszcze młodszym wieku - powiedział Nowicki.

W Kępnie od kilku lat nie ma zespołu seniorek, będącego tzw. „lokomotywą”, przyciągającą do klubu młode zawodniczki, dlatego szkoleniowiec Polonii zaprosił dwie wychowanki, które osiągnęły wielki sukces. - Chciałem pokazać swoim zawodniczkom, że z Kępna także można się wybić, a przez to dać bodziec do tego, aby trenowały i były sumienne w swojej pracy - dodał Nowicki. Bramkarki z ekstraklasy czynnie uczestniczyły w pokazie treningowym, ale także stanęły między słupkami przy treningu rzutowym. 
Wszystkie wróć do listy