AKTUALNOŚCI

10.04.2017 Awans juniorek!
W turnieju 1/16 Mistrzostw Polski piłkarki ręczne Polonii Kępno zajęły II miejsce, ale co najważniejsze awansowały do dalszych gier! Zawody, które rozegrano w Karczewie wygrały gospodynie.

Po zajęciu drugiego miejsca w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych kępnianki zmuszone były udać się na turniej do Karczewa. Tam na drodze do dalszych gier stanęła im między innymi jedna z najsilniejszych drużyn w Polsce - MKS Karczew. Niestety nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały 37:24. Dzień wcześniej Polonia wygrała z Olimpem Grodków 31:18. O awansie decydował, więc ostatni mecz z LUKS Reszel. Nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania i wygrały 44:27.

Dwie najlepsze ekipy awansowały do dalszych gier.- Cieszymy się bardzo, bo rozegraliśmy tam świetne zawody. Karczew akurat w tym dniu był poza zasięgiem. Wszystkie dziewczyny grały, więc jestem dumny, bo pierwszy raz w historii udało nam się zajść tak daleko zespołem juniorek młodszych. Awansowaliśmy do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce i to jest wielki sukces, z którego Kępno powinno być dumne. Dziewczyny zaszły bardzo daleko, ale przed nami jeszcze kilka ciekawych pojedynków - powiedział Radiu SUD Grzegorz Markiewicz, trener Polonii. W 1/8 finału Polonia grać będzie z Vambresią Wąbrzeźno, MTS Kwidzyn i KPR Jelenia Góra. To właśnie ta ostatnia drużyna będzie gospodarzem turnieju.

Polonia Kępno - Olimp Grodków 31:18
MKS Karczew – Polonia Kępno 37:24
LUKS Reszel – Polonia Kępno 27:44 
Wszystkie wróć do listy